Szkolenie w zakresie elektromobilności w Renault Vip Car Opole
22/04/2024

Na zaproszenie Partnera Edukacji Zawodowej  – firmy Vip Car z Opola  uczniowie naszej szkoły oraz zawodowi strażacy z jednostek straży pożarnych z województwa opolskiego uczestniczyliśmy w szkoleniu dotyczącym zagrożeń mogących wystąpić podczas użytkowania pojazdów z napędem elektrycznym i hybrydowym.

Szkolenie zrealizowane 17 kwietnia 2024 prowadził Marek Grus – szef ds. jakości firmy Vip Car, doświadczony diagnosta samochodowy – absolwent Zespołu Szkół Mechanicznych. Szkolenie podzielone było na część teoretyczną zrealizowaną w salonie Vip Car oraz praktyczną przeprowadzoną w warsztacie serwisowym.

Zostały poruszone następujące zagadnienia:

  • możliwości dezaktywacji pojazdu po zderzeniu lub przed rozpoczęciem prac naprawczych w warsztacie,
  • wskazania producentów samochodów dotyczące uniknięcia porażenia prądem elektrycznym oraz dezaktywacji instalacji elektrycznej pojazdu względem utrzymywania się napięcia po odłączeniu akumulatorów,
  • zalecenia producentów samochodów dotyczących chłodzenia ogniw baterii pojazdu w przypadku nagłego wzrostu ich temperatury,
  • zalecenia producentów samochodów dotyczące prowadzenia akcji gaśniczej w przypadku pożaru,
  • poznanie miejsc występowanie kodów QR odsyłających do opisów producentów samochodów o umiejscowieniu układów funkcjonalnych samochodów, ważnych podczas prowadzenia akcji gaśniczych i ratunkowych względem pasażerów.

Organizacją szkolenia i ugoszczeniem uczestników zajęła się Aleksandra Pięta – szefowa marketingu firmy Vip Car.
Było nam niezmiernie miło gościć w progach firmy Vip Car dzięki merytoryczności szkolenia i fachowości osób je organizujących i prowadzących. 


Bogusław Januszko, dyrektor

Skip to content