1. /
  2. Technik elektomobilności

TECHNIK elektromobilności

Napędzaj innowacje!

Technik elektromobilności przeprowadza obsługę instalacji mechatronicznych systemów pojazdów samochodowych. Diagnozuje stan techniczny mechatronicznych systemów oraz elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych. Naprawia mechatroniczne systemy oraz elektryczne i elektroniczne układy pojazdów samochodowych. Ponadto technik elektromobilność organizuje i prowadzi proces obsługi i naprawy pojazdów zeroemisyjnych i niskoemisyjnych. Obsługuje, naprawia i organizuje proces obsługi i naprawy pojazdów zeroemisyjnych i niskoemisyjnych. Ocenia stan techniczny tych pojazdów.
Technik elektromobilności będzie przygotowany do uzyskania uprawnień kwalifikacji zawodowych do wykonywania prac związanych z instalacją, naprawą, konserwacją i obsługą systemów elektrycznych.

Kształcenie zawodowe w trakcie całego cyklu (TM-5 lat)

Przedmioty zawodowe TEORETYCZNE

Przedmioty zawodowe PRAKTYCZNE

Czego nauczysz się w szkole?

Zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie elektromechaniki pojazdów samochodowych, w tym pojazdów elektrycznych, hybrydowych i wodorowych, dotyczącą m.in.

Kwalifikacje, które uczniowie nabywają w trakcie kształcenia

Tytuł zawodowy – TECHNIK ELEKTROMOBILNOŚCI uzyskasz po ukończeniu technikum i zdaniu egzaminów zawodowych z następujących kwalifikacji

Zajęcia praktyczne/praktyki zawodowe

Dodatkowe uprawnienia

Kariera zawodowa

Absolwent, który uzyska kwalifikacje w zawodzie technik elektromobilności, będzie potrafił obsłużyć pojazd oraz zdiagnozować i usunąć jego awarię, zgodnie z posiadaną wiedzą i umiejętnościami w zakresie elektromechaniki pojazdów samochodowych, w tym pojazdów elektrycznych, hybrydowych i wodorowych. Absolwenci tego kierunku znajdą pracę w dynamicznie rozwijającym się obszarze elektromobilności oraz w całym sektorze motoryzacyjnym.

Ponadto po ukończeniu technikum możesz kontynuować naukę:

Predyspozycje zawodowe:

Zainteresowania elektroniką, informatyką oraz nowymi technologiami, pasja do motoryzacji, zmysł praktyczny, precyzja, dokładność, gotowość do ciagłego uczenia się i podnoszenia kwalifikacji zawodowych, umiejętność pracy w zespole

Masz pytania? Nie czekaj!
Skontaktuj się z doradcą zawodowym, pedagogiem lub psychologiem szkolnym.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji.