Uroczyste odsłonięcie muralu
13/11/2023

Wychowankowie Bursy Nr II wzięli udział w programie “Opolskie dla młodzieży” Samorządu Województwa Opolskiego i jako “Ziomki z Osmańczyka” napisali dwa projekty na dofinansowanie swoich działań kulturalno – edukacyjnych. W pierwszym projekcie “Street art w opolskie start” komitet inicjatywny ( Agata, Weronika, Yelyzaveta, Karolina, Marcel, Adam i Jeremiasz) zdobyli fundusze na stworzenie muralu na ścianie parkingowej przy bursie, który miał zawierać elementy elektryczno- mechaniczne. Mural został zaprojektowany i wykonany przez kolektyw Mots czyli Diogo Ruaz ( Portugalia) i Jagodę Cierniak, których murale znajdują się w wielu miastach Europy ( Rotterdam, Lizbona, Berlin, Grenoble, Porto, Styria, Tirana). Uroczyste otwarcie nastąpiło 6.11.23 z udziałem władz Opola, partnerów projektu Stowarzyszenia Opolskie Lamy i mediów.

Magda Sobocińska, wychowawca Bursy Nr II

Skip to content