Wiosenne spotkania z kulturą
17/06/2024

Wiosna zwykle porywa nas zielenią, więc chętniej opuszczamy szkolne ławki i zaglądamy w różne miejsca działalności artystycznej. Nie inaczej stało się w tym roku. Pod opieką wychowawców zasiedliśmy na widowni Teatru im. Jana Kochanowskiego, by obejrzeć „Moralność Pani Dulskiej” oraz „Mistrza i Małgorzatę”. Cieszące się dużym uznaniem przedstawienia chętnie oglądali uczniowie klas 4AS,4D,4M,2AS,2D,2M,2S,1M. Na pytanie czy warto było spędzić czas w teatrze prawie wszyscy odpowiadali pozytywnie, popierając argumentami związanymi ze spektaklem i wyrażali ochotę na kolejne odwiedziny w następnym roku szkolnym.
W Galerii Sztuki Współczesnej gościliśmy w ramach SALONU wiosennego/ 2024. Od 2021 r. jest on otwarty dla wszystkich osób zajmujących się sztukami wizualnymi, zatem każdy z nas może znaleźć coś ujmującego, interesującego. Warunkiem udziału w konkursie jest związek artysty z Opolem lub regionem oraz przedstawienie prac nie starszych niż sprzed roku. Spojrzeliśmy na sztukę współczesną i porozmawialiśmy o poruszonych współczesnych problemach i tematach.
O wartościach i znaczeniu prac wypowiadali się uczniowie z 1A, 1D, 2A ,2D, 4AS. Marcowe wyjście do kina – „Diuna”, „Oppenheimer”, czyli wielkie dwie wycieczki: w przeszłość i w przyszłość. Nic dodać, nic ująć!
A na koniec informacja o młodym człowieku lubiącym poezję. Michał Skomra z kl. 2AS reprezentował naszą szkołę w Przeglądzie Recytacji Poezji w Języku Polskim i Angielskim organizowanym przez ZSZ im. S. Staszica. Był jednym z wielu uczniów ze szkół średnich i otrzymał Wyróżnienie. Gratulacje!
Zapraszam w przyszłym roku szkolnym. Bądźmy z kulturą na Ty!


Danuta Stankiewicz – nauczyciel języka polskiego

Skip to content