Berliner Luft
23/10/2023

Berlin jesienią, też warto odwiedzić, zwłaszcza gdy świeci słońce. Uczniowie klasy IID, IIS oraz kilku uczniów klasy IIIM mogli w środę spacerować ulicami stolicy Niemiec podziwiając najbardziej charakterystyczne miejsca i zabytki przy okazji kosztując specjały kuchni niemieckiej. Tak oto piszą o wycieczce:
,,Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc i zabytków m.in. Aleję pod Lipami (Unter den Linden), wieżę telewizyjną (Fernsehturm), miejsca gdzie stał mur berliński, który na wiele lat podzielił miasto i jego mieszkańców, Parlament (Reichstag), Plac Aleksandra (Alexanderplatz) renesansową katedrę Berlińską (Berliner Dom), oraz Uniwersytet Humbolta, gdzie może w przyszłości któryś z nas będzie studiował. Byliśmy na Wyspie Muzeów, zobaczyliśmy Kolumnę Zwycięstwa (Wiktoria ma 8,3 metra i waży 35 ton) Przed Bramą Brandenburską (Branderburger Tor) – najbardziej rozpoznawalny symbol miasta – zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.
Nie mogło zabraknąć oczywiście wizyty w salonie samochodowym, gdzie podziwialiśmy różne modele samochodów, gdyż dla nas mechaników był to ważny punkt wycieczki.
Dla niektórych był to pierwszy wyjazd poza granice naszego kraju, pierwszy kontakt z tzw. „żywym językiem” oraz kulturą kraju niemieckojęzycznego. Uczniowie mieli okazję do zastosowania umiejętności językowych w praktyce, pokonania bariery językowej oraz poznania życia w wielkim mieście .,,


Iwona Majek-Wiśniowska
Skip to content