Wycieczka do Pragi
08/04/2024
Zaraz po świętach Zmartwychwstania Pańskiego poszczególni uczniowie naszej szkoły na czele z klasą II At udali się na trzydniową wycieczkę do Pragi. Bogaty program, atrakcje turystyczne, a przede wszystkim niesamowita architektura Pragi pozwoliła nam odkryć bogatą historię tego pięknego miasta. W pierwszych dwóch dniach mogliśmy zobaczyć m.in. Strzelisty Zamek Praski z katedrą św. Wita, Złotą Uliczka, Praską Wenecja, Most Karola, czy budzący podziw Zegar Astronomiczny. Wszystko zostało opatrzone komentarzem pana przewodnika, który w ciekawy sposób odkrywał przed nami dawne dzieje Pragi jak i jej współczesność. Trzeciego dnia udaliśmy się do Praskiego Ogrodu Zoologicznego, zaliczanego do jednego z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych na świecie. ZOO otwarto w 1931 roku. Obecnie rozpościera się na 60 hektarach, liczy 670 gatunków i blisko 5 tys. „mieszkańców”.
Jednym z atutów wycieczki był ogromny, wspaniały hotel z pełnym, pysznym wyżywieniem 😊

Beata Trusz – nauczyciel

Skip to content