Wykład, warsztaty na symulatorach lotu i laboratorium chemiczne
05/12/2023

W dniu 01.12.2023r. klasa 3Dt uczestniczyła w kolejnym cyklu zajęć na wydziale mechanicznym Politechniki Opolskiej. Była to niepowtarzalna okazja do poznania teoretycznej wiedzy z zakresu latania, rozkładu sił, w których to siła nośna pokonuje siłę grawitacji, profilu skrzydła samolotu oraz potężną moc silników „ciągnących maszynę w górę”.

Podczas zajęć, dzięki  kwalifikacji lotniczej  wykładowcy, uczniowie mogli poznać przeżycia osoby, która lata samolotami i szybowcami, olbrzymią pasję, zachęcającą jednocześnie do rozwijania własnych zainteresowań.  W części warsztatowej, dzięki symulatorom samolotu i szybowca, można było sprawdzić swoje siły w lataniu w wirtualnym świecie.

„Chemia – przeszkoda czy szansa na zrównoważony rozwój pokoleń?” – to temat praktycznych zajęć prowadzonych w laboratorium chemicznym podczas których młodzież samodzielnie przeprowadzała doświadczenia chemiczne. Interesujące a przede wszystkim praktyczne zajęcia, pozwoliły wzbogacić wiedzę uczniów z obszaru mechaniki maszyn latających, chemii i ekologii.


Małgorzata Zakrzewska – nauczyciel przedmiotów zawodowych

Skip to content