Wykładów Politechniki Opolskiej ciąg dalszy…
06/12/2023

Po raz kolejny wykładowcy Politechniki (w ramach współpracy) poprowadzili wykłady dla uczniów naszej szkoły.
Pierwszy z wykładów miał miejsce 28 listopada br., a jego temat to: „Zobaczyć to, co niewidzialne – czyli kilka słów o termowizji”. Prowadzący przybliżył „pierwszakom” zjawisko termowizji oraz wykorzystania jej w różnych dziedzinach nauki miedzy innymi: wojskowości, medycynie, przemyśle czy budownictwie.

Drugi wykład odbył się dwa dni później i dotyczył zupełnej nowości w doborze materiałów np. przy wytwarzania samochodów, czyli „Komputerowego wspomaganie doboru materiałów przy wykorzystaniu AI”. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy 1 D – może przyszli konstruktorzy dwuśladów, którzy wykorzystają poznaną wiedzę w swojej przyszłej pracy.


Małgorzata Gregorius – nauczyciel przedmiotów zawodowych

Skip to content