Wymiana ze szkoła partnerską
17/10/2023

W dniach od 30 września do 12 października  grupa uczniów z klasy II M i II A odbywała praktykę zawodową w partnerskiej szkole FOS BOS w Ingolstadt. Mieliśmy szczęście, ponieważ w trakcie pobytu był Oktoberfest-Volksfest w Ingolstadt, gdzie skorzystaliśmy z różnych atrakcji i spróbowaliśmy rozmaitych potraw i trunków tam serwowanych. Praktyki odbywaliśmy razem z  uczniami ze szkoły partnerskiej FOS BOS. Pracowaliśmy na tokarkach, spawaliśmy oraz malowaliśmy wykonane samodzielnie świeczniki. Po południu zwiedzaliśmy zabytki miasta, np.  Muzeum medycyny, gdzie mogliśmy zobaczyć jakimi prymitywnymi narzędziami przed wiekami ratowano ludziom życie. Dzięki wyjściu do ,,Stadtmuseum ,, , poznaliśmy historię miasta i Bawarii. Wisienką na torcie była oczywiście fabryka Audi, gdzie byliśmy świadkami produkcji samochodów. Ludzi zastępują tutaj  roboty, co jest naprawdę ekscytujące, gdyż wszystko bardzo sprawnie działa. W trakcie weekendu zwiedziliśmy  Regensburg,  miasto o bogatej historii, które zachowało wiele zabytków z różnych epok, browar oraz smaczną kuchnię, w której oczywiście skosztowaliśmy w jednej z tutejszych  restauracji. Towarzystwo w Jugendherberge, tam gdzie nocowaliśmy, było super, a nasz niemiecki sąsiad Friderik okazał się najlepszym kompanem. Świetną rozrywką okazały się również wieczorne gry na boisku, wyjście na kręgle, do kina.

Uważamy , że wymiana międzyszkolna była bardzo owocna w nowe doświadczenia zawodowe i nie tylko. Wszystkim kolegom i koleżankom  z całego serca polecamy takie wyjazdy.


Janek, Florian, Patryk, Dawid, Filip i Arek

Skip to content