XX Konferencja Samorządów Uczniowskich ,,Sztuczna inteligencja w szkole. Szansa czy zagrożenie?”
11/12/2023

Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w konferencji Samorządów Uczniowskich, której tematem przewodnim było zastosowanie Sztucznej Inteligencji w edukacji.
Nasi przedstawiciele aktywnie uczestniczyli we wszystkich sesjach i prezentacjach co pozwoliło im zdobyć cenne informacje na temat roli sztucznej inteligencji w nowoczesnym środowisku edukacyjnym. Konferencja skupiła uwagę na etycznym używaniu sztucznej inteligencji w edukacji, co stało się ważnym punktem refleksji dla reprezentantów naszej szkolnej społeczności.
AI może być potężnym narzędziem, ale nigdy nie zastąpi ludzkiej empatii i kreatywności. To właśnie te ludzkie cechy nadają głębię naszym relacjom społecznym i umożliwiają tworzenie unikalnych rozwiązań, które wykraczają poza algorytmy. Czasem najciekawsze pomysły pojawiają się, gdy odchodzimy od utartych szlaków i otwarcie rozważamy różne możliwości. Kreatywne, nieschematyczne myślenie może prowadzić do innowacyjnych rozwiązań i odkryć.
“Owszem,znam konwencjonalną odpowiedź, ale mam dość mówienia mi przez szkołę, nauczycieli i kolegów tego,w jaki sposób mam myśleć”*
*Niels Bohr- duński fizyk, Nagroda Nobla-1922.


Małgorzata Nowak-Zwolińska – opiekun SU ZSM

Skip to content