banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj9976
mod_vvisit_counterWczoraj13614
mod_vvisit_counterTydzień23590
mod_vvisit_counterZeszły tydzień87704
mod_vvisit_counterMiesiąc391050
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc304944
mod_vvisit_counterOd początku26619304

Aktualnie: gości 164, 
wizytacje 4 połączonych
Twój IP: 3.229.142.91
 , 
Dzisiaj: 25 Paź, 2021
perspektywy
Nasz uczeń najlepszy w Konkursie wiedzy o Policji….. PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
piątek, 06 grudnia 2019 15:25

Nasz uczeń najlepszy w Konkursie wiedzy o Policji…..

PolicjaW dniu 5 grudnia w auli Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu odbył się „Konkurs wiedzy o Policji dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego”. Celem konkursu była promocja opolskiej Policji - przybliżenie i zapoznanie ze specyfiką służby oraz zadaniami i obowiązkami jakie spoczywają na policjantach. Była to także możliwość zapoznania się z informacjami na temat procedury rekrutacyjnej oraz oczekiwań wobec kandydatów do Policji.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. II Dt: Marek Hudasch i Mateusz Kasperek, którzy przystąpili do konkursu w gronie 88 reprezentantów z 44 szkół.

Konkurs rozpoczął się kilka minut po godz. 10:00. Test zawierał 40 pytań. Dotyczyły one między innymi takich zagadnień jak: Ustawa o Policji, historia Policji oraz zasady postępowania kwalifikacyjnego kandydata do służby. Uczestnicy mieli 40 minut na udzielenie poprawnych odpowiedzi.

Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji 100 rocznicy powołania Policji Państwowej. Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta wraz z Rektorem Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu dr hab. Tomaszem Halskim oraz  przedstawicielem Opolskiego Kuratora Oświaty Panią Moniką Pawlicką dokonali dekoracji

Zwycięzcą testu okazał się reprezentant naszej szkoły - Mateusz Kasperek.

Bardzo dziękujemy Pani Bożenie Kantorskiej, która przygotowała naszych reprezentantów do udziału w konkursie.


 

Piotr Bielamowicz - wicedyrektor

Poprawiony: wtorek, 18 lutego 2020 12:25